V Praze bude přednášet president/CEO PFI Ron Nikkel

Ron Nikkel, president/CEO Prison Fellowship International:

„JAK VYPADÁ SPRAVEDLNOST?”

úterý 30. 4. 2013 – 16,00 hodin

I. patro, posluchárna P3, KTF UK, Thákurova 3, Praha 6

http://tisk.cirkev.cz/akce/ostatni/ron-nikkel-jak-vypada-spravedlnost/

http://krestandnes.cz/article/v-praze-bude-prednaset-president-prison-fellowship-international-ron-nikkel/22207.htm

Ron Nikkel vede křesťanskou dobrovolnickou organizaci Prison Fellowship International od roku 1982 a Prahu navštívil v minulosti spolu se zakladatelem této organizace Chuckem Colsonem. V současnosti PFI zastřešuje 125 zemí. V letech 1973 – 82 zastával Ron Nikkel vedoucí pozici v programu pomoc mladistvým odsouzeným v rámci Youth for Christ v Kanadě a USA.

Ron Nikkel se narodil v Kanadě, vystudoval na University of Winnipeg (angličtina a psychologie), University of Lethbridge (psychologie), York University (sociální práce), Wicliffe College (teologie) a Loyola University (teologie). Kromě vedení PFI byl v minulosti předsedou United Nations Alliance of Non Governmental Organizations in Crime Prevention and Criminal Justice (1988- 96) a Vice President of the International Association of Volunteers in Criminal Justice ( 1983- 86).

V současnosti je členem Board of Directors for Advocates International, The Jericho Road Foundation a Love in Action. Je členem Advisory Council of the Centre for Religion and Democracy a členem Academy of Criminal Justice Sciences. Napsal knihy Your Journey with Jesus (2006) a Radical Love in a Broken World (2011).

 

 

Přednášku pořádá: Mezinárodní vězeňské společenství, Katolická teologická fakulta University Karlovy, Unie katolických žen