M.K.: Dětství

 

Do 8let úplnou rodinu, pak rozvod rodičů a bydlení s mámou, bratrem a mamčiným přítelem. Narození sestřičky a od 3let sestřičky starání se o ní, už bez nevlastního otce. Kolikrát mi sestřička řekla, že pro ni jsem něco mezi bratrem a tátou.

Ovlivnila mne paní ředitelka a policie u nás, protože na mne a mého kamaráda, který je bez problémů, svedli pár věcí jako na obětní beránky a mne to svedlo na tu špatnou cestu. Říkal jsem si, proč to mít v rejstříku a neudělat to, tak jsem začal dělat průšvihy.

První třídu na ZŠ jsem zameškal přes půl roku alergickými záchvaty a nedohnal to. Tak mě máma nechala jít rovnou do zvláštní školy do 2.třídy bez opakování. Tam to do 3.třídy šlo dobře, ale pak tam byla jiná ředitelka, která ve sborovně pořád pila alkohol a my měli 4 třídy. V jedné bylo video, ve druhé kazeťák, v další pingpongový stůl a v poslední videohry. Občas se chodilo na sběr bylinek, aby měli za co popíjet. Já bylinky sbírat nemusel kvůli alergii. Ale mám jim za zlé, co tam s námi dělali a že mě nic nenaučili. Proto se stydím za svou češtinu, proto se omlouvám za tu spoustu chyb v této eseji a ve všech, co ještě budou.