Jak zůstat náhle bez peněz, když je s vámi i děcko?

Na oddělení Matek s dětmi v ženské Věznici Světlá nad Sázavou žije pospolu skupina maminek, každá má pokojíček pro sebe a pro děcko do tří let věku. Maminky se postupně stávají kamarádkami a důvěřují si, protože tráví čas společně, vaří dětem, hrají si s nimi, čtou jim pohádky, chodí společně na vycházky a jezdí i na výlety, aby děti pocítily co nejméně dopad vězeňského prostředí.

Včera večer mi volala jedna propuštěná maminka a prosila o pomoc pro svou kamarádku z věznice, tedy další maminku z této skupiny, která už je venku, a která se dostala i s dítětem do neřešitelné situace, opustil ji přítel a s dítětem nemá kde bydlet. Jistě vše sociální kurátor a OSPOD vyřeší, ale jsou momenty, kdy nemá kdo pomoci a na pomoc se déle čeká. I jen pár dní začne být neřešitelných.

Než se bydlení vyřeší, mohli jsme poslat malý finanční obnos díky vaším darům.
Děkujeme Vám. Maminka s děckem budou moci zůstat pospolu díky vám.
Prosíme, podporujte nás finančně a podílejte se na pomoci v kritických okamžicích života lidí, kteří by jinak mohli uklouznout a vracet se zpět do nenormálního prostředí věznic, dál destruovat sebe, své rodiny a ubližovat okolí.
Často vidíme, že se to děje z prostého zoufalství, když není kde bydlet a co jíst.
Děkujeme za vaše dary!