Fotogalerie – Andělský strom – balení dárků

Balení a posílání dárků projektu Andělský strom. Kdo má ruce, pomáhá, aby dárky odešly včas. Určitě dostanou dárky všechny děti. Aktuální fotografie a novinky najdete na Facebookových stránkách Andělský strom. 

CO JE ANDĚLSKÝ STROM?

Projekt začal v ČR roce 2011 skromně prvními 100 dárky dětem, které mají tátu, nebo mámu ve vězení a nemohou dítěti sami nic darovat. 
Vloni Andělský strom rozeslat téměř 900 dárků do rodin vězňů, letos máme již přes 1 000 žádostí a další stále přicházejí.
Děti vězňů nemohou za své rodiče, přesto nesou tíhu odloučení, stigmatizace a sociálního propadu. Ničím se neprovinily a jsou nazývány neviditelnými oběťmi zločinu. Takových dětí je u nás na 40 000. 
Odborníci tvrdí, že uvěznění rodiče je pro dítě srovnatelně těžké, jako úmrtí rodiče, ale v případě vězení nemá okolí s dětmi soucit. 
Rodiny s jedním živitelem zažívají velkou chudobou. Andělský strom posílá dárky dětem, které by jinak dárek k Vánocům nedostaly. 
Logisticky je projekt složitý, k dárku se přikládá i osobní dopis táty nebo mámy z věznice, vyjadřující lásku k dítěti. Nejde jen o autíčko či panenku, ale o zachování vazby mezi rodičem a dítětem.
Koordinátoři nejprve volají do všech rodin a ptají se na potřebu dítěte. 
Dítě pak má pod stromečkem dárek spolu s dopisem a kresbičkami od táty nebo mámy a ví, že na ně vězeň myslí a má je rád. 
V projektu je možné nakoupit dárky pro konkrétní děti podle jejich přání, nebo přispět na jejich zakoupení, které pak zařídí pracovníci a dobrovolníci organizace. 
Dárek je vždy věc nová, koupená jako pro vlastní dítě. 
Pokud se můžete připojit, kontaktujte nás. 
Přispět můžete na účet: 2501472785/2010
Děkujeme Vám.