Esej z věznice- paní Ilona

Velké Přílepy – březen

Jméno a příjmení: Ilona 

 

Téma: A. Jak si vysvětluji, že každý člověk je jedinečný a milovaný, tedy i já jsem výjimečná a milovaná?

Každý člověk je jiný a tím i výjimečný a jedinečný a každého někdo miluje. Hlavně každý bez rozdílu je milovaný pánem bohem a to i ti, kteří v pána boha nevěří.

I já jsem jedinečná a milovaná. Jsem jedinečná pro svou rodinu, pro své děti a pro svého manžela, kteří mě všichni milují pro to, jaká jsem a kdo jsem. I já je miluji. Bohužel jsou témata, o kterých se těžko píše a proto doufám, že těchto pár vět stačí k vyjádření toho, co cítím a jak to cítím.

Téma: B. Chci se přijmout taková jaká jsem a mít ráda sama sebe?

Na toto není jednoduché odpovědět. Jsem v prostředí, kde potlačuji své já a proto i mé myšlenkové pochody fungují jinak, než by asi fungovaly jako svobodnému člověku. Mám se ráda, taková jaká jsem, ale je spousta důvodů, proč se ráda nemám. Třeba to, že jsem páchala trestnou činnost a díky tome se nechala zavřít. Tím jsem ublížila své rodině, ale hlavně svým dětem a nejvíce asi tomu malému. Také si dávám vinu za smrt svého otce, i když podvědomně vím, že to není má vina, a že je to prostě osud. Musím nejprve odpustit sama sobě a i těm, kteří mi ublížili, pak se teprve mohu přijmout tkaová, jaká jsem a mít se ráda, ale to vůbec neni jednoduché. Pracuji na tom a věřím, že s Boží pomocí se mi to podaří.