Esej z věznice: Katka

Velké Přílepy 6.4.2016

 

Eseje na téma:

  1. Jak si vysvětluji, že každý člověk je jedinečný a milovaný, tedy i já jsem výjimečná a milovaná?
  2. Chci se přijmout taková jaká jsem a mít ráda sama sebe?

Každý člověk je jedinečný a milovaný, protože je nenahraditelný. Každý člověk je něčím výjimečný a má své poslání. Člověk je jedinečný, protože každý někdy udělá něco pro nás nečekaného, ať je to pomoc, rada, finanční pomo, pouhé slovo útěchy, přítomnost a spousta jiných věcí. Každý člověk dokáže obdivuhodné věci, stačí jen chtít a jde vše, stačí najít správnou cestu.

Bůh nás miluje všechny, ale taky nás miluje spousta lidí okolo nás rodina, přátelé i jiný a proč? Když je ta láska opravdová a upřímná, tak proto jaký jsme a co děláme.  Ano i já jsem výjimečná a milovaná. Dokázala jsem v životě ustát hrozné věci, které mě z části položily na kolena, ale zároveň i posílily. Umím poradit, utěšit, mám ráda lidi a ráda jim pomáhám, proto vím, že kolikrát pouhé naslouchání, slovo či objetí je kolikrát daleko mocnější než nějaké peníze a jiné věci. A ano jsem milována Bohem, svou rodinou, svými přáteli. Milují mě, proto jaká jsem, proto, co jsem dokázala a proto co jim dávám. A to je pro mě motor, který mě žene dál a dává mi sílu bojovat proti všem a všemu a plnit si své sny a cíle. Pro mě je láska nejmocnější věc na světě. Ani mříže, ani kilometry ani nic a nikdo jiný jí nedokáže zničit, pokud je opravdová a upřímná.

 

Druhá otázka je velmi zajímavá! Chci se přijmout taková jaká  jsem ? Já nevím. Jsou věci, které na sobě mám ráda. Ale také jsou věci, které na sobě ráda nemám. Ale ty věci ke mně patří. Je jednoduché říct, když se ti nelíbí tak je prostě nedělej. Ale většinou je to součást mě a mé osobnosti. Myslím, že určité věci, co jsem neměla ráda, jsem již odstranila a snažím se jim vyvarovat, ale ty zbylé, ty si ponechám, ať chci nebo ne. Je to má součást. Takže vlastně ano,  chci se přijmout taková jaká  jsem a myslím, že já už jsem se tak přijmula. Je pár věcí, které jsem si zatím nedokázala odpustit. Ale doufám, že čas to zpraví a s mou vůlí se mi to jistě jednou podaří.

Mít ráda sama sebe? Ano mám ráda sama sebe. Mám veliké sebevědomí. Líbí se mi ať fyzická stránka tak ta duševní. Vzhled je prostě můjJ. A uvnitř jsem jaká jsem. Mám své mouchy, ale jsou moje a nehodlám je měnit. Protože to jsou maličkosti, které nikomu neubližují ani mně ne. Občas udělám špatné rozhodnutí, ale to přeci každý! Já díky bohu i když ho udělám, tak si z něj vezmu ponaučení. Chybovat je lidské. Důležité je si to uvědomit a ty chyby už neopakovat. Zatím se mi to daří a doufám, že to tak bude i nadále. Protože vím, že určitě chybovat ještě budu jako každý člověk. Takže ano, chci se přijmout taková jaká jsem a chci se mít ráda.

Tyto odpovědi jsou psány myšlenkově, takže jestli v tom je trochu zmatek, tak se omlouvám, ale píši myšlenky, co mě při těchto otázkách napadají.