Esej – Věznice Jiřice – Petr III

Petr/Jiřice, březen 2017

Esej: Řecké slovo pro obnovení, uzdravení, znamená doslova: „opravit co se porouchalo, rozbilo“. Co v Tobě Bůh opravuje?

Hodně jsem o tom přemýšlel a to, co ve mne Bůh opravuje (a opravdu úspěšně), je můj celkový přístup k životu.

Ve svém životě jsem bral spoustu věcí jako samozřejmost, asi jako všichni a nevážil jsem si jich, jak bych měl. Takže jsem skutečně potřeboval opravit.

S odstupem času mne mrzí veliká spousta věcí…, tady je totiž dost časuj přemýšlení. Víte, když je člověk svobodný, někdy mu některé věci nebo i někteří lidé lezou na nervy, ale tady vám dojde, že to právě bylo to rozbité. Těch věcí bych si teď vážil a vím, že nejen teď, ale rozhodně i do budoucna.

Buďme tedy vděční za to, že musíme vynést odpadky nebo vyvenčit psa. Buďme vděční, že děti zlobí a otravují v momentě, kdy musíme uvařit oběd či dodělat nějakou důležitou práci. Buďme ohleduplní k ostatním a pomáhejme druhým.

Já vím, že ve mně zdaleka není opraveno vše, co by bylo potřeba opravit. Ale na pár věcech, myslím, že dost podstatných, se pracuje a věřím, že ze mne bude lepší člověk, než jaký jsem byl. I když to zní neuvěřitelně, jsem vděčný za to, že jsem zde a že mi Bůh pomáhá pracovat na sobě. Myslím, že kdybych se sem, do této situace nedostal, vedl bych zřejmě stejný život jako dřív a nevážil bych si některých věcí tak, jak by si zasloužily.