Pořádáme druhý ročník Koncertu s rozhovory na téma vězeňství

Koncert se uskuteční již 25. 10. 2014
Koncert se uskuteční již 25. 10. 2014

Každý zločin se hluboce a bolestně dotýká oběti, její rodiny a nejbližšího okolí, a zároveň mění život pachatele, destruuje i jeho rodinu, nejvíce děti. Všichni tito blízcí jsou také do určité míry oběťmi, které nesou následky.

Co znamená setkání se zločinem- Jak se z této zkušenosti uzdravit- Jak ji v životě přijmout-Lze odpustit-Jací jsou lidé, kteří ubližují druhým-Proč to udělali- Jak prožívají následky činu oběti- Kdo jim pomáhá hledat odpovědi, proč se zločin dotkl právě jich- Co je jádrem profesí, které s oběťmi a pachateli pracují- Jak se vyrovnávají s obtížnou prací zaměstnanci věznic-Jak vypadá život po propuštění- Lze  změnit žebříček hodnot pachatele…

Tyto a další otázky zazní při rozhovorech s rodinami, oběťmi, pachateli, zaměstnanci věznic, kaplany, a pracovníky neziskových organizací během dnešního koncertu.

KDO BUDE HRÁT:

AQUAVITA
Aquavita je hudební skupina založená v roce 2001 v regionu Lousanne ve Švýcarsku. Sestává ze sedmi hudebníků. Hrají v kostelích, klubech, na konferencích a při dalších příležitostech. Hlavní vizí kapely je přinášet hudbu do věznic. Jezdí tam, kde jiní hudebníci hrát většinou váhají. Pravidelně se objevují ve všech švýcarských věznicích a mají za sebou i turné po bulharských věznicích a protože mluví francouzsky, hrají i v sousední Francii. Styl hudby je Rock, Blues, Gospel a Pop.
Kapela má za sebou i pět koncertů v českých věznicích.
Dnes Aquavitu můžeme přivítat již podruhé na našem koncertu
Stella DE BENOIT—zpěv
Emmanuel PECHIN—zpěvák
Lionel DE BENOIT—kytara
Andrea LUZ—basová kytara
Alain PETITMERMET—bicí
Philippe ZIEHLI—klávesy

DROM OF LIFE
Je romsko-česká kapela DROM OF LIFE (Cesta Života) s bohatou hudební praxí a zkušeností. Má za sebou množství vystoupení na Moravě a v Čechách. Hraje písně především z vlastního repertoáru a křesťanské písně a chvály. Kapela hraje pod záštitou ARMÁDY SPÁSY, která působí v Přerově.
Kromě koncertů a vystoupení v jiných městech hrají pravidelně jednou za měsíc na Romských bohoslužbách v Přerově.
Kapela hraje i v českých vězicích.
Petr JANOUŠEK—kytara, zpěv
Milan KLEMPÁR—basa, zpěv
Ivan KANDRÁČ—perkuse, cajon, zpěv
Pavel MIRGA—kytara zpěv